Specjaliści Akademii Monitoringu Wizyjnego przedstawią tematy, które dotychczas nie były omawiane w Polsce. Pojawią się goście, których wystąpienia wzbudziły kontrowersje w środowisku zajmującym się systemami monitoringu wizyjnego. Zapowiada się ciekawe spotkanie!
II seminarium z cyklu MONITORING WIZYJNY - "Sieciowy Monitoring Wizyjny w technologii IP" odbędzie się 5 marca 2009 roku w Warszawie. Organizatorem jest Centrum Promocji Informatyki - CPI. Prelegenci Akademii przedstawią dwa tematy, które decydują o skuteczności systemów w codziennym, operacyjnym użyciu. Prezentowana wiedza jest wynikiem analizy problemów pojawiających się w trakcie audytów i budowania strategii rozwoju miejskich systemów monitoringu wizyjnego w Polsce. Zostaną również omówione doświadczenia zagraniczne. Przemysław Pierzchała - "Efektywne zarządzanie zdarzeniami - klucz do skuteczności miejskiego systemu monitoringu"
- różne poziomy reagowania przez system monitoringu wizyjnego,
- czynniki wpływające na skuteczne i szybkie reagowanie na zdarzenia,
współpraca Centrum Nadzoru patrolami Policji i Straży Miejskiej,
- działania podejmowane przez operatorów w czasie interwencji realizowanej przez Policję lub Straż Miejską (ochrona funkcjonariuszy, informowanie o ważnych szczegółach,
- identyfikacja sprawców, ofiar i świadków, rejestracja przebiegu interwencji),
- wymogi dla funkcjonariuszy w czasie interwencji rejestrowanej przez operatorów.
Paweł Wittich - "Jak w pełni wykorzystać możliwości kamer. Strategia prowadzenia obserwacji w systemie CCTV"
- cele systemu CCTV - czego szukają operatorzy?
- jak ustalić strategię prowadzenia nadzoru?
- czynniki ryzyka - "gorące i zimne" miejsca w obszarze nadzorowanym,topografia obszaru, charakterystyka i natężenie przestępstw,
- podstawowe (częste) pytanie: ilu operatorów, ile kamer, czyli jaka skuteczność prowadzonej obserwacji
Z pewnością duże zainteresowanie wywoła prezentacja dr Pawła Waszkiewicza z Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Niedawno publikował badania przeprowadzone z wykorzystaniem kamer warszawskiego systemu CCTV. Media obiegła wiadomość, że systemy monitoringu wizyjnego są nieskuteczne. Wystąpienie dr Waszkiewicza może stać się wstępem do dyskusji o efektywności systemów monitoringu wizyjnego, która jest potrzebna w Polsce w związku z rozwojem tych systemów.
Zeszłoroczna edycja seminarium MONITORING WIZYJNY spotkała się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli samorządu, straży miejskich, policji, firm i mediów branżowych. Cykl organizowany przez CPI jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o ciągle rozwijających się systemach monitoringu wizyjnego, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.
Szczegółowe informacje o programie, prelegentach i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronach Centrum Promocji Informatyki. Zapraszamy do udziału.
Patroni medialni:
|